Podpis elektroniczny – decyzja Asseco Data Systems S.A.

Podpis Elektroniczny z kartą

Podpis elektroniczny – decyzja Asseco Data Systems S.A.

Szanowni Państwo,

W związku z obecną sytuacją geopolityczną oraz na podstawie napływających do nas informacji na temat możliwości wykorzystywania świadczonych przez nas usług i produktów niezgodnie z naszymi Politykami Certyfikacji oraz Kodeksami Postępowania Certyfikacyjnego, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu następujących restrykcji w ramach świadczonych usług zaufania:

  • Wstrzymaliśmy sprzedaż dla świadczonych przez nas usług i produktów marki Certum do Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi – decyzja dotyczy również działań sprzedażowych prowadzonych przez naszych partnerów dostarczających nasze produkty do odbiorców w tych krajach.
  • Wstrzymaliśmy wydawanie nowych certyfikatów SSL/TLS dla domen .RU i .BY oraz dla firm zarejestrowanych na terenie Federacji Rosyjskiej lub Republiki Białorusi.
  • Wstrzymaliśmy wydawanie pozostałych certyfikatów kwalifikowanych i niekwalifikowanych dla firm, organizacji i obywateli z Federacji Rosyjskiej oraz Republiki Białorusi.

W związku z dynamiczną sytuacją, z którą mamy do czynienia oraz możliwością pojawienia się nowych sankcji gospodarczych przygotowywanych przez Unię Europejską należy brać pod uwagę scenariusze w których nastąpi także unieważnienie wszystkich wydanych do tej pory certyfikatów dla powyżej opisanych przypadków oraz zablokowanie dostępu do świadczonych przez Certum usług. W przypadku pojawienia się kolejnych działań będziemy o nich Państwa na bieżąco informować.

Z poważaniem,
Asseco Data Systems S.A.

Udostępnij