Opcje Przeglądania

Zasilacze komputerowe przy składaniu zestawu zwykle pozostają sprawą marginalną. Zwykle uwagę zwracamy na procesor, pamięć lub kartę graficzną, jednak to właśnie zasilacz stanowi swoisty fundament dla całej konstrukcji zapewniając stabilną pracę podzespołów. Nie warto dlatego wybierać przypadkowego modelu ponieważ zasilacz przesądza również o bezpieczeństwie całego zestawu komputerowego.

Jak działa zasilacz?
Zadaniem zasilacza jest przetworzenie napięcia zmiennego z gniazdka na napięcie stałe - niższe i bardziej stabilne.

Czym kierować się przy wyborze zasilacza?
Przede wszystkim mocą. Moc jest kluczowym parametrem każdego zasilacza. Należy pamiętać, że moc nie przesądza o poborze prądu; kupując zasilacz 600 watowy nie nabywamy urządzenia, które stale będzie jadło 600 wat energii.

Sprawność energetyczna jest czynnikiem odpowiedzialnym za pobór energii. To właśnie od tego parametru uzależnione są nasze rachunki za prąd. Sprawność podawana jest w procentach co oznacza, że jeżeli zasilacz powiada 80% sprawności to tyle właśnie energii dostarczane jest podzespołom, a 20% tracone.

Rodzaje chłodzenia:
Aktywne - posiadające wentylator, który działa bez przerwy - konstrukcje te sprawdzają się najlepiej w wysokowydajnych zestawach.
Pasywne - operujące wyłącznie na radiatorach, są bezgłośne lecz nie nadają się do tych najbardziej wydajnych komputerów.
Półpasywne - posiadające wentylator, który załącza się przy wyższym obciążeniu

Producent; przy wyborze zasilacza należy kierować się również firmą. Zasilacze marki Corsair, Cheiftec, be Quiet! charakteryzują się bezawaryjnością i długą gwarancją.

Zapraszamy WOLNET Świdnica ul. Zamenhofa 46, tel. 74 640 60 70

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl