Zwrot kosztów za zakup kasy fiskalnej lub drukarki fiskalnej.

Zwrot kosztów za zakup kasy lub drukarki fiskalnej.

- Ulga na zakup kasy wynosi 90% jej ceny zakupu, nie więcej jednak niż 700 zł.
- Czas na rozliczenie ulgi - 5 lat

Procedura w praktyce:

1. Zakup kasy lub drukarki fiskalnej

2. Zawiadomienie o zamiarze -  należy złożyć do właściwego urzędu skarbowego zgłoszenie o liczbie kas rejestrujących i miejscu ich używania zanim zaczniemy rejestrować sprzedaż na urządzeniach fiskalnych ( w naszym salonie zrobimy to za ciebie)

3. Fiskalizacja - cała operacja wykonywana jest przez nasz serwis, włącznie z wypełnieniem dokumentacji wymaganej przez urząd skarbowy.

4. Rozpoczęcie ewidencjonowanie obrotów na kasie fiskalnej - należy rozpocząć nie później niż w obowiązującym terminie więcej

...urządzenie już pracuje

5. Numer ewidencyjny - nadaje właściwy urząd skarbowy, informację otrzymujemy pocztą, nr nanosimy w widocznym miejscu na urządzeniu fiskalnym

6. Przedsiębiorcy zwolnieni z VAT - Jako podatnik zwolniony od podatku, najwcześniej możesz złożyć wniosek o zwrot kosztów w tym samym miesiącu, w którym rozpoczniesz ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej.
pobierz wniosek

7. Podatnik VAT - Jako podatnik zobowiązany do składania deklaracji, najwcześniej możesz rozliczyć zwrot za zakup kasy fiskalnej w deklaracji VAT za okres, w którym rozpoczniesz ewidencjonowanie sprzedaży na kasie. Możesz również rozliczyć zwrot w późniejszym terminie.

 
Ważne:

- musimy posiadać dokument potwierdzający zapłatę za kasę lub drukarkę fiskalną

Warto:

- warto przemyśleć ilość potrzebnych kas czy drukarek fiskalnych, zwrot otrzymujemy tylko za pierwszym razem, ale może być większa ilość urządzeń, można rozważyć zakup urządzenia rezerwowego lub w miarę możliwości zaplanować potrzeby na przyszłość.


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl