Podpis elektroniczny CERTUM

Zadbaj o autoryzację dokumentów cyfrowych – podpisuj je elektronicznie!

Taka forma autoryzacji to proste i wygodne rozwiązanie, które daje znacznie większą gwarancję bezpieczeństwa, niż podpis tradycyjny i jest powszechnie akceptowane we wszystkich firmach i urzędach.

W zależności od swoich potrzeb i preferencji, możesz zdecydować się na jedną z dwóch form składania podpisu elektronicznego:

 • na telefonie lub komputerze przy użyciu aplikacji mobilnej,
 • na komputerze przy użyciu specjalnej karty i czytnika.
podpis elektroniczny certum

Jak działa podpis elektroniczny?

Procedura jego składania, podobnie jak instalacja niezbędnego do tego celu oprogramowania oraz certyfikatu, wydaje Ci się zbyt skomplikowana? Nie martw się, we wszystkim Ci pomożemy!

Doradzimy w wyborze najlepszego rozwiązania, przeprowadzimy krok po kroku przez cały proces instalacji i konfiguracji sprzętu, a następnie pokażemy jak wypełniać dokumenty i potwierdzać swoją tożsamość – wszystko to zajmie nie więcej niż 30 minut. Potem będziesz mógł/mogła już samodzielnie składać podpisy elektroniczne za pomocą kilku kliknięć.

Jesteśmy profesjonalistami, którzy mogą się pochwalić 10-letnim doświadczeniem na rynku, a co za tym idzie – bogatą wiedzą i umiejętnościami. Swoje usługi realizujemy stacjonarnie – w siedzibie naszej firmy lub u klienta (usługę dojazdu realizujemy na terenie całej unii europejskiej ).

wybrane podpisy elektroniczne

Zdjęcia produktów mają charakter poglądowy, w celu uzyskania wiążącej oferty, prosimy o kontakt. Jeśli chcesz kupić e-podpis internet zapraszamy do kontaktu

DO CZEGO MOŻESZ WYKORZYSTAĆ PODPIS ELEKTRONICZNY CERTUM?

SPRAWY URZĘDOWE
 • składanie wniosków w ZUS i KRUS
 • składanie wniosków w KRS
 • składanie deklaracji podatkowych w US
 • zarządzanie profilem w CEiDG
 • składanie zamówień publicznych
SPRAWY BIZNESOWE
 • zawieranie i rozwiązywanie umów B2B
 • zawieranie i rozwiązywanie umów B2C
 • autoryzacja wew. dokumentacji firmowej
 • autoryzacja dokumentów kadrowych
 • udział w aukcjach elektronicznych
SPRAWY PRYWATNE
 • rozliczenia w US
 • komunikacja w ePUAP
 • wnioskowanie w e-KRK
 • wnioskowanie w Emp@tia
 • wnioskowanie w NFZ

Często zadawane pytania

Składanie podpisu elektronicznego jest bardzo proste i zajmuje tylko chwilę. Wystarczy uruchomić program na komputerze lub smartfonie, załadować do niego wybrany dokument i podpisać go podając swój kod PIN.

Aby uzyskać podpis elektroniczny, należy wybrać jedno z dwóch służących do jego obsługi narzędzi, a następnie wypełnić i złożyć wniosek o certyfikat. Po zdobyciu certyfikatu pozostaje zainstalować niezbędne oprogramowanie i aktywować podpis.

W ramach świadczonych przez nas usług, a więc w cenie zakupu, klient może skorzystać nie tylko z pomocy w uzyskaniu podpisu elektronicznego, ale też szkolenia obejmującego krótki, przystępny instruktaż jego obsługi – dzięki temu będzie mógł od razu zacząć go używać.

Składanie podpisu elektronicznego jest możliwe przy użyciu dwóch dostępnych w naszej ofercie narzędzi: aplikacji mobilnej SimplySign i karty z czytnikiem Certum MINI. Obydwa gwarantują optymalną wygodę i stuprocentowe bezpieczeństwo.

Certum MINI to zestaw przeznaczony na komputery PC, składający się z karty kryptograficznej, czytnika USB i oprogramowania. Działa w środowiskach Windows, Linux i macOS. Polecamy go osobom, które nie czują się zbyt pewnie w świecie nowoczesnych technologii i chcą używać podpisu wyłącznie stacjonarnie. Aby skorzystać z tego narzędzia, musisz mieć przy sobie kartę z czytnikiem. Po podłączeniu jej do komputera otwierasz program proCertum SmartSign, wybierasz dokument do podpisu, klikasz „Podpisz” i po wskazaniu odpowiedniego certyfikatu podajesz PIN dla zatwierdzenia operacji – i gotowe!

SimplySign to aplikacja mobilna przeznaczona na smartfony, tablety i inne urządzenia przenośne, a także komputery PC. Współpracuje z systemami Android, macOS, iOS i Windows. Stanowi świetne rozwiązanie dla osób ceniących innowacyjne, uniwersalne rozwiązania, które można mieć zawsze pod ręką. Aby skorzystać z tego narzędzia, potrzebujesz jedynie urządzenia, na którym zostało zainstalowane. Po zalogowaniu się do aplikacji, wybierasz dokument do podpisania, klikasz „Podpisz” i podajesz PIN dla zatwierdzenia tej operacji – i to wszystko!

  zapraszamy do kontaktu

  Ludwika Zamenhofa 46
  58-100 Świdnica

  zostaw telefon - oddzwonimy