Terminal płatniczy nr 1- Świdnica

Odbierz terminal płatniczy za 0 pln

Terminal płatniczy nr 1- Świdnica

Terminal płatniczy – Świdnica

Kto powinien posiadać terminal płatniczy?
Od 01 stycznia 2022 roku, przedsiębiorcy, powinni zapewnić swoim klientom, możliwość zapłaty za towary oraz wykonane usługi, dodatkową formą płatności, inną niż gotówka. Należy podkreślić, że najkorzystniejszym rozwiązaniem jest terminal płatniczy, przede wszystkim nie pozostawia żadnych wątpliwości co do zastosowania się do przepisu, dodatkowo  jest to najwygodniejsza forma płatności, a jak pokazują badania, znacząco podnosi wartość dokonywanych zakupów.

Jaki terminal płatniczy wybrać?
Obecnie na rynku mamy wielu dostawców terminali, jednym z kryteriów wyboru na pewno jest koszt użytkowania, który składa się z opłaty za dzierżawę oraz z opłaty z tytułu transakcji. Dodatkowo należy zwrócić szczególną uwagę na możliwość integracji terminala z kasą fiskalną, ponieważ od pierwszego lipca 2022 roku, każdy kto posiada kasę fiskalną OnLine jest zobligowany do połączenia tych urządzeń, w taki sposób, aby kasa fiskalna automatycznie przekazywał informację do terminala o wartości transakcji, może to się odbywać przewodowo lub bezprzewodowo.

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w terminal płatniczy?
Zdecydowanie polecamy specjalistyczne punkty z kasami fiskalnymi. W Świdnicy przy ul. Zamenhofa w naszym salonie WOLNET , można poznać ofertę najlepszych dostawców terminali, wybraliśmy dla Państwa tylko najkorzystniejsze, sprawdzone rozwiązania, można zobaczyć sprzęt na żywo, porównać ofertę oraz urządzenia.
Przeprowadzimy całą procedurę od początku do końca, włącznie z instalacją, integracją i szkoleniem.

Posiadanie terminala płatniczego ma wiele zalet zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów. Oto niektóre z głównych zalet posiadania terminala płatniczego:

 • Zwiększona wygoda dla klientów: Terminaly płatnicze umożliwiają klientom płacenie kartami kredytowymi lub debetowymi, co jest wygodniejsze niż gotówka. Klienci nie muszą martwić się o ilość gotówki w portfelu.
 • Rozszerzenie form płatności: Posiadanie terminala umożliwia akceptowanie różnych form płatności, w tym kart płatniczych, kart zbliżeniowych, płatności zbliżeniowych z telefonów komórkowych i aplikacji mobilnych, co może przyciągnąć większą liczbę klientów.
 • Zwiększenie sprzedaży: Klienci mogą być skłonni wydać więcej pieniędzy, jeśli mają możliwość płacenia kartą, co może przyczynić się do zwiększenia obrotu.
 • Bezpieczeństwo transakcji: Płatności kartami są zazwyczaj bezpieczniejsze niż korzystanie z gotówki, co zmniejsza ryzyko kradzieży lub oszustw.
 • Łatwiejsze śledzenie transakcji: Terminaly płatnicze dostarczają elektroniczne potwierdzenia i historię transakcji, co ułatwia prowadzenie rachunkowości i śledzenie sprzedaży.
 • Szybsze obsługiwania klientów: Transakcje kartowe są zazwyczaj szybsze niż liczenie i przeliczanie gotówki, co przyspiesza obsługę klientów.
 • Rozbudowane funkcje raportowania: Wiele terminali oferuje zaawansowane narzędzia do generowania raportów, co ułatwia zarządzanie finansami i śledzenie trendów w sprzedaży.
 • Zwiększona wiarygodność i profesjonalizm: Posiadanie terminala płatniczego może wpłynąć na postrzeganie Twojego biznesu jako profesjonalnego i godnego zaufania.
 • **Redukcja ryzyka: ** Terminaly płatnicze pomagają uniknąć błędów w obliczeniach i utraty gotówki, co zwiększa kontrolę finansową w firmie.
 • Wsparcie dla handlu elektronicznego: Niektóre terminale pozwalają na przetwarzanie płatności online, co jest niezbędne dla sklepów internetowych.
 • Zwiększenie konkurencyjności: W dzisiejszym środowisku biznesowym coraz więcej firm akceptuje płatności kartami, dlatego posiadanie terminala może pomóc utrzymać konkurencyjność na rynku.
 • Możliwość akceptowania płatności zbliżeniowych: Dzięki technologii zbliżeniowej (NFC), klienci mogą dokonywać płatności szybko i bezpiecznie, przystawiając kartę lub smartfona do terminala.
 • Niska opłata za obsługę terminala: Koszty obsługi terminala mogą być stosunkowo niskie w porównaniu do korzyści, jakie przynosi.

Warto jednak pamiętać, że istnieją opłaty związane z korzystaniem z terminali płatniczych, takie jak opłaty za przetwarzanie transakcji, czynsz terminala, itp. Przedsiębiorcy powinni dokładnie zrozumieć te koszty i dokonać odpowiednich porównań, aby wybrać terminal, który najlepiej odpowiada ich potrzebom.

 

Zapraszamy WOLNET Świdnica – terminale płatnicze

Terminal płatniczy

Udostępnij